Český den proti rakovině 14. května 2014 v Liberci

V letošním roce se ARCUS SOP Liberec opět připojil k celonárodní sbírce LPR Praha,  Český den proti rakovině  – zaměřený na prevenci „Tiká v každé rodině – Prevence nádoru plic“.

V našem městě a okolí se prodalo ve spolupráci s 12 školami 12 760 kvítků, je to méně než v loňském roce. Počasí nám všem v letošním roce nepřálo a na poslední chvíli nám některé školy vrátily již připravené tašky včetně květinek z důvodu náhlého onemocnění dětí.  Výsledek sbírky je  273 284 Kč. Všimli jsme si, že příspěvky do pokladen byly málokdy vyšší než 20 Kč.

Prezentace akce proběhla v celostátních mediích-ČR 2 rozhlasu,  v televizi , ale proti minulému roku byla daleko menší.  V Liberci informoval občany tradičně „Liberecký deník“ den předem (13.5.) rozsáhlým a poučným článkem „Žluté kvítky za dvacku pomohou pacientům s rakovinou. Prodávat se budou už zítra“. V regionálním vysílání televize  RTM byl Český den proti rakovině též propagován.

Ve  středu  14. května 2014 prodávali  studentky, studenti a dvojice našich členek. Některé naše členky zajely do Vratislavic i Jablonce n/Nisou. I v letošním roce jsme se setkali se  zájmem některých studentek a studentů a s jejich ochotou prodat  květiny, které nám vrátili jejich spolužáci. V tomto roce  bylo vrácených květinek daleko více než  v loňském roce.

S organizací Českého dne proti rakovině jsme byli velmi spokojeni. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli na této velké akci, především agentuře ARCADIA Praha, s.r.o., České poště v Liberci-její vedoucí, manažerovi a pracovnicím v pokladně, kteří byli velmi vstřícní, dále všem zúčastněným školám, našim členkám a občanům, kteří sbírku podpořili.

Comments are closed.